Ana Sayfa PC Steam Türkiye’de En Çok Satılan Oyunların Listesi Paylaşıldı

Steam Türkiye’de En Çok Satılan Oyunların Listesi Paylaşıldı

78
0
Steam Türkiye’de En Çok Satılan Oyunların Listesi Paylaşıldı

Steam Türkiye’deki en çok satan oyunların listesi paylaşıldı. 2022 yılının en iyi oyunu, zirvedeki yerini tekrar aldı!

Steam Türkiye’de geçen haftanın en çok satan oyunları belirlendi. En son açıklanan listede ‘zirve hariç’ bir önceki hafta ile sıralamalar aynı kaldı.

Steam’in ‘’Charts’’ isimli yeni özelliği, dünya çapında en çok satılan oyunların listesini açıklıyor ve üstelik ülkeler bazında da filtreleme imkanı sunuyor. Bu özellik ile birlikte kendi ülkemizdeki satış oranlarına da göz atabilme şansımız oluyor. Oyunların ne çapta sattığını, anlık olarak kaç kişinin oyunu oynadığını ve oyuncu artış ile inişlerinin tablosunu çıkarabilme gibi detaylı bir analiz yapabilmeyi sağlayan tablolara sahip.Görünüşe bakılırsa birçok ülkede de satış oranları bakımından tepelerde olan oyunlar, bizim ülkemizde de benzer etkiler yaratmış.

Steam Türkiye’de En Çok Satılan Oyunların Listesi Paylaşıldı

İşte 20-27 Aralık tarihleri arasında Türkiye’de oyuncuların en çok kütüphanelerine eklediği oyunların listesi;

  1. Elden Ring – 599 TL
  2. FIFA 23 – 699,99 TL
  3. Call of Duty: Modern Warfare 2 – 1099 TL
  4. Dota 2 – Ücretsiz
  5. Counter-Strike: Global Offensive – Ücretsiz
  6. God of War – 329 TL
  7. Red Dead Redemption 2 – 299 TL
  8. Cyberpunk 2077 – 249 TL
  9. Call of Duty Modern Warfare 2 – Dune Stalker Başlangıç Paketi – 159 TL
  10. Ready or Not – 99 TL

Yılın en çok adından söz ettiren oyunlarından biri olan Elden Ring, yüzde 30 indirime girmesiyle lisenin zirvesine oturdu. Steam’in ‘’Yılın Oyunu’’ adayı olan Elden Ring, 2023’te de en çok konuşulan oyunlardan birisi olacak gibi duruyor.

İkinci sırada yer alan FIFA 23 ise 699,99 TL üzerinden yüzde 60 indirime girmesi ile oyuncuların dikkatini çekmeyi ve kütüphanelerine girmeyi başarmış görünüyor.

Activision’ın en yeni oyunu Call of Duty, uzun zamandır bu listede yer alıyor ve ilk üçten de geriletecekmiş gibi durmuyor.

Bu listeler belirli aralıklarla güncelleniyor. Bu yüzden önümüzdeki günlerde, bu listede farklılıklar görmemiz mümkün. 2023 yılında çıkış yapacak olan oyunlarla beraber, bu listedeki sıralamalarda hangi oyunların ne sıralarda yer alacağını sonraki günlerde göreceğiz. Eğer kendiniz takip etmek isterseniz Steam Charts üzerinden güncel olarak listeye erişebilirsiniz.