Ana Sayfa PC S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Fragmanı Geldi

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Fragmanı Geldi

89
0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Fragmanı Geldi

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl oyunundan beklenen fragman geldi! Rusya-Ukrayna savaşından dolayı ertelenen S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl’den oyununun ilk tanıtım videosu yayınlandı. Seri, göz alıcı grafikleriyle adından uzun süre söz ettirecek gibi görünüyor. 

GSC Game World ekibi, Ukrayna’nın Rusya tarafından işgal edilmesiyle birlikte yeni çıkacak olan oyununu ertelemek zorunda kalmıştı. Ukrayna’da bulunan stüdyo, savaş sebebiyle dağılınca, ekip hemen yeni bir düzen kurdu ve oyunseverlerin heyecanla beklediği S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl’in ilk oynanış fragmanını paylaştı.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, serisinde bulunan her oyunda olduğu gibi birbirinden farklı, mutasyona uğramış yaratıklarla dolu distopik bir dünyada, hayatta kalma mücadelesi vereceğiz. Bu mücadele sırasında birçok yeni karakterle tanışacağız. Edindiğimiz ekipmanlar sayesinde oyundaki amacımıza yönelik görevler edineceğiz. Oyunun hikayesi, karakterleri, bulundurduğu canavar ve silahlar hakkındaki detaylara oyun çıkış yaptığında ulaşabileceğiz.

Yayınlanan fragmanda görebileceğimiz üzere S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl tek başına bir hayatta kalma oyunu olmayacak. Oyunda bir hikayeye de yer verilecek.

Bu oyunun önceki serilerinde öne çıkan temel özellik bir hayatta kalma oyunu olmasıydı. Çevresinde barındırdığı hikaye, sinematik bir sunuma sahip olmasa da oynanış mekanikleri ve oyunun temasının ilgi çekiciliği sayesinde birçok oyuncunun sevgisini kazanmıştı. Oyunun hayran kitlesi, seriye eklenecek olan yeni oyun için büyük umutlar besliyor.

Oyunu geliştiren ekiplerin paylamış olduğu detaylara göre oyun, 64 kilometrelik çok büyük bir haritaya sahip olacak. Haritada yapacağınız her şey size bağlı olacak ve haritanın her alanını dolaşma imkanı sunulacak. Oyunun amacı ise ‘The Zone’ denilen bölgenin sırlarını bulmak ve bölgeden kurtulmak. Oyunun çıkışı sonrası oynadığımızda, oyun hakkında daha fazla fikir sahibi olacağız gibi gözüküyor. Umarız ki S.T.A.L.K.E.R. 2:Heart of Chornobyl, vakti geldiğinde sorunsuz bir şekilde çıkışını yapar ve herhangi bir ertelemeye maruz kalmadan oyunculara sunulur.

S.T.A.L.K.E.R. 2:Heart of Chornobyl’in ne zaman çıkacağı ile ilgili net bir tarih belirtilmedi. Fakat oyunun 2023 yılı içerisinde çıkması beklenmekte. Oyun hakkındaki gelişmeler paylaşıldığında tekrar sizleri haberdar edeceğiz. Tüm oyunculara iyi oyunlar dileriz.