Ana Sayfa PC Total War: Shogun 2, Ücretsiz Oldu!

Total War: Shogun 2, Ücretsiz Oldu!

392
0
Total War: Shogun 2, Ücretsiz Oldu!
Total War: Shogun 2, Ücretsiz Oldu!

Koronavirüs her gün binlerce can almaya devam ediyor. Bu korku dolu süreçte ise insanlar evlerine kapanmış durumda. Ancak tabii ki bu dönem herkes için eğlenceli veya sıradan bir gün gibi geçmiyor. Müzik dinlemek, oyun oynamak, dizi izlemek ve uyumak bir yerden sonra insanların canını sıkabiliyor. Firmalar da insanlara destek olmak amacıyla çeşitli kampanyalar gerçekleştiriyor. Bir oyun geliştiricisi olan CREATIVE ASSEMBLY de onlar arasında yer aldı. Steam fiyatı 105 TL olan Total War: Shogun 2 oyunu kısa bir süreliğine ücretsiz oldu.

Total War deneyimini yeni bir seviyeye taşıyan oyun Creative Assembly tarafından geliştirildi. 2011 yılında ise SEGA tarafından yayınlanan oyun pek çok oyuncu tarafından fazlasıyla beğenilmişti. Oyunun Steam incelemelerinde de benzer bir sonuçla karşılaşıyoruz. “Çok Olumlu” olarak değerlendirilen oyun 4 Mayıs saat 18.00’a kadar ücretsiz olarak elde edilebilir oldu. Geliştirici firmanın notunda ise şu cümle yer alıyordu:

“Şu anda zor bir zaman geçiriyoruz, bu yüzden evde sıkışıp kaldığınızda sıkıntıdan kurtulmaya yardımcı olmak için sonsuza kadar sizin olacak SHOGUN 2’yi veriyoruz!”

Total War: Shogun 2

total-war-shogun-2-ucretsiz-oldu

Japonya’da geçen oyunda ülkenin kültürünün çok iyi ele alındığını görüyoruz. Japonya’nın ve Japon halkının geleneklerine sadık, onura, sadakate, gurura önem veren yapısı oyuna aynen geçirilmiş. Hanedandaki hiyerarşi, birlik, düzen ve saygı, oyunda sizi resmen esir alıyor. Japon kültürü hakkında bilgi sahibi olan kişilerin oldukça hoşuna gidecek bir detay ve oyun kattıkları açısından da önemli.

#StayHomeSaveLives etiketi ile ücretsiz olan oyun serinin ilk oyununun üzerine birçok geliştirme yapılmış hali. İlk oyunun da zamanında efsane olarak değerlendirildiğini hatırlatalım.

Japonya’nın tarihine bakacak olursak dış savaşlardan çok iç savaşların ve bölünmelerin yaşandığını görüyoruz. Özellikle 16. yy’da yaşanan iç savaşların çok kanlı savaşlar olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun konu aldığı dönem de bu zamanlar. Dağılmış olan Japonya’yı tamamen kontrol alarak Shogun unvanını elde etmeye çalışacaksınız. Bunun için klanlarla anlaşma yapacak gerektiğinde savaşacaksınız. Ayrıca tarih kitaplarına konu olan Kyoto Kuşatması gibi savaşları da oynama imkanınız olacak. Ele geçirdiğiniz bölgelerin özel yapıları da mevcut. Bu bölgelerden sağlanan kaynaklar ise sizin için önemli bir gelişim şartı. Tabii ki stratejinizi bu bölgelere göre de belirleyebilirsiniz.

total-war-shogun-2-ucretsiz-oldu

Oyunda hikaye modu, çok oyunculu mod ve kendi savaşlarınızı yaratabildiğiniz bir mod bulunuyor. Dolu dolu bir oynanış sunan Total War: Shogun 2 sizi fazlasıyla meşgul edecek. Ayrıca oyunun DLC paketleri de bu döneme özel olarak %75 indirimle satın alınabilir olacak. Oyuna ek özellikler de getiren bu DLC’leri de alarak oyunun derinliklerine dalabilirsiniz. Buraya tıklayarak oyunu ücretsiz olarak elde edebilirsiniz.

Total War: Shogun 2 Sistem Gereksinimleri

total-war-shogun-2-ucretsiz-oldu

Minimum:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Vista / XP
 • İşlemci: 2 GHz Intel Çift Çekirdek işlemci / 2.6 GHz Intel Tek Çekirdek işlemci veya dengi AMD işlemci (SSE2’lu)
 • Bellek: 1GB RAM (XP), 2GB RAM (Vista / Windows7)
 • Ekran Kartı: 256 MB DirectX 9.0c uyumlu ekran kartı (shader model 3)
 • DirectX®: DirectX 9.0c
 • Sabit Disk: 20GB boş sabit disk alanı
 • Ekran Çözünürlüğü: 1024×768

ÖNERİLEN:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Vista / XP
 • İşlemci: 2. Nesil Intel⪚ Core™i5 işlemci (ya da daha iyisi) veya dengi AMD işlemci
 • Bellek: 2GB RAM (XP), 4GB RAM (Vista / Windows7)
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 5000 ve 6000 serisi ekran kartı veya dengi DirectX 11 uyumlu ekran kartı
 • Sabit Disk: 20GB boş sabit disk alanı
 • Ekran Çözünürlüğü: 1280×1024