Ana Sayfa Mobil Water Shooty Amerika’da Birinci Sıraya Yerleşti!

Water Shooty Amerika’da Birinci Sıraya Yerleşti!

387
0
Water Shooty Amerika'da Birinci Sıraya Yerleşti!
Water Shooty Amerika'da Birinci Sıraya Yerleşti!

Temmuz 2019’da Denizli’de faaliyete geçen mobil oyun şirketi Tiplay Studio tarafından üretilip Rollic Games tarafından yayınlanan mobil oyun Water Shooty listeleri salladı!

Çıktığı gün Amerika App Store’da en çok indirilen aksiyon oyunu olan Water Shooty an itibariyle TikTok, Gmail, Instagram gibi dünya devlerini geçerek ABD’de en çok indirilen ikinci mobil uygulama durumuna geldi. Ayrıca Kanada, Almanya, Birlesik Krallik ,İtalya, Güney Kore, Japonya, Yeni Zelanda, Avustralya ve Rusya gibi ülkelerde de AppStore aksiyon kategorisinde ilk 10 da kalmayı başardı.

Türkiye son yıllarda mobil oyun sektöründe adından oldukça fazla söz ettiriyor. Gram Games, Masomo, Peak Games gibi yüz milyonlarca dolara satın alınan mobil oyun şirketlerinin yanı sıra Ruby Games, Suji Games, Ponyom Games gibi listelerde en üste tırmanan oyunlar üretebilen stüdyolar, Rollic ve Good Job Games gibi art arda hit oyun yayınlayabilen yayıncı firmalar sektörün potansiyelini gözler önüne seriyor.

Üç Denizlili girişimci tarafından Denizli’de kurulan ve çok kısa sürede başarıyı yakalayan Tiplay Studio, bu potansiyelin sadece üç büyük şehir ile sınırlı olmadığını göstermiş oldu. Anadolu’nun dört bir köşesinde faaliyet gösteren oyun geliştirici birey ve firmaların doğru adımları atarak uluslararası düzeyde başarı yakalayabileceğine inanan Tiplay Studio ekibi bu amaç için geçtiğimiz ağustos ayında Mobil Oyun Geliştirme Laboratuvarı (MOGLAB) adlı bir ivmelendirici programı hayata geçirdi. Öncelikli olarak Denizli ve komşu illerde yaşayan mobil oyun geliştiricilere profesyonel, teknik ve maddi destek sağlayan MOGLAB yoğun talep yüzünden kabulünü dondurduğu başvuruları önümüzdeki aylarda tekrar açmaya hazırlanıyor.