Yeni Süper Kahraman Oyunları Yolda!

  284
  0
  Yeni Süper Kahraman Oyunları Yolda!
  Yeni Süper Kahraman Oyunları Yolda!

  Yeni Süper Kahraman Oyunları Yolda! Bildiğiniz üzere son yıllarda sinemalarda en çok izlenen filmler arasında genellikle süper kahraman konulu filmler yer alıyor. Buna verebileceğimiz en güncel örnek ise Avengers serisi. Çizgi roman takip etme alışkanlığımız olmasa da neredeyse hepimiz Marvel ve DC evreninden haberdarız. Tabii bu evrenlerin içinde barındırdıklarından da. İzledikçe içerisine dahil olmak istediğimiz bu dünyalara ise oyunlar sayesinde erişebiliyoruz. O dünyanın bir parçası olabiliyoruz. Kim Batman olarak oynamak istemez ki?

  Batman oyunları, sektörde önemli bir yer tutuyor. Arkham Asylum ile oyun sektörüne giriş yapan Batman, Arkham City oyunuyla yalnızca süper kahraman oyunları arasında değil, diğer pek çok türe örnek olacak özellikleriyle zirve yaptı. Ardından gelen Arkham Origins de bu başarıyı tam anlamıyla sağlayamasa da oldukça iyi bir yapımdı. Serinin son oyunu ise Arkham Knight oldu.

  Bu 4 oyundan üçü Rocksteady tarafından diğer oyun ise Warner Bros Montreal tarafından geliştirildi. Rocksteady’nin, Batman Arkham serisini ortaya çıkartan firma olduğunu da hatırlatalım. Arkham Asylum, Arkham City ve Arkham Knight onlar tarafından geliştirildi. Serinin üçüncü oyunu Arkham Origins ise Warner Bros Montreal tarafından üstlenilmişti.

  Bu iki geliştirici firma şimdi iki farklı süper kahraman oyunu üzerinde çalışıyor. Temelde ikisine de Batman oyunu diyebiliriz, ancak bu oyunlarda Batman’i yönetmiyoruz. Yalnızca oyunların az önce bahsettiğimiz oyunlarla aynı evrende geçmesi ve karakterlerin de Batman ile ilişkili olması nedeniyle böyle dediğimi söyleyeyim. Bu oyunların adları Gotham Knights ve Suicide Squad: Kill the Justice League.

  Suicide Squad: Kill The Justice League

  Arkham serisini ortaya çıkartan Rocksteady tarafından geliştirilen Suicide Squad: Kill The Justice League, 2022 yılında oyuncularla buluşacak. Üzerinde çalışıldığı pek çok kişi tarafından bilinen oyun ile sonunda karşılaşabildik. Oyunla ilgili bir oynanış videosu henüz yayınlanmadı ancak fragmanını yukarıdan izleyebilirsiniz.

  Rocsteady tarafından geliştirilen oyun, Arkham serisi ile karşılaştırılınca oldukça farklı gözüküyor. Daha renkli ve ışıltılı bir dünya bizi bekliyor gibi. Bunun sebebi ise oyunun hikayesinin Gotham’da değil, Metropolis’te geçmesi. Oyunla ilgili olarak bildiğimiz diğer şey ise Arkham serisiyle aynı evrende olması. Oyunun Co-op olarak oynanabildiğini de belirtelim.

  Bu oyunda bizi 4 farklı süper kahraman bekliyor. Bunlar; Deadshot, Harley Quinn, Captain Bumerang ve King Shark. Oyunu tek başınıza oynamanız da mümkün. Fakat bu durumda diğer karakterleri yapay zekanın yönetmesine engel olamayacağınız belirtiliyor.

  Gotham Knights

  Warner Bros Montreal tarafından geliştirilen oyun 2021 yılında bizlerle buluşacak. Bu oyun ise 2 kişiye kadar Co-op oynanabilecek. Oyunla ilgili yayınlanan videoyu ise yukarıdan izleyebilirsiniz.

  Batman’in kendisini yok ettiği bir evrende geçen bu oyunda Gotham’ı kurtarmaya çalışacağız. Oyunda yer alan 4 farklı karakter bulunuyor. Bunlar; Batgirl, Nightwing, Robin ve Red Hood.

  RPG unsurlarıyla süslenen bu oyunu arkadaşlarınızla beraber oynarken oyun stilinize göre karakterinizi geliştirebileceksiniz. Seviyenizi yükselterek farklı düşmanların karşısına çıkmanız gerekebilir. Ekipmanlarınızı da seviyenize göre değiştirebileceksiniz. Silah, zırh ve farklı mühimmatlar size değişik avantajlar sağlayabilirler. Oynanış videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

  Duyurulan bu iki süper kahraman oyunu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Oyunlarla ilgili açıklanan bilgiler beklentilerinizi karşıladı mı? Yorumlarda fikirlerinizi bizlerle paylaşın.