Ana Sayfa Espor Copenhagen Games 2020 İptal Edildi!

Copenhagen Games 2020 İptal Edildi!

306
0
Copenhagen Games 2020 İptal Edildi!
Copenhagen Games 2020 İptal Edildi! - GAMER İN TURKEY

Copenhagen Games 2020 İptal Edildi! Her yıl düzenli olarak Danimarka’nın Kopenhag şehrinde düzenlenen turnuva Copenhagen Games 2020’nin korona virüs salgını nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.

Dünya genelinde yayılmasını devam ettiren salgın sebebiyle gelen kısıtlamalara karşın organizasyonun düzenlenmeyeceği yetkililer tarafından resmi olarak açıklandı. Her yıl yüzlerce oyuncuya ev sahipliği yapan organizasyon 14 Mart’ta sınırların kapatılması sebebiyle bu yıl düzenlenmeyecek. Geleceği bugüne kadar belirsiz olan turnuvanın iptal duyurusu organizatörler tarafından resmi olarak yapıldı. Bilet sahiplerine ödeme yapma konusunda hükümetten gelecek kararı bekleyen organizasyon ikinci bir açıklama daha yapacak gibi gözüküyor.

Copenhagen Games 2020 İptal Edildi! 8 Nisan’da start alacak organizasyonun başlangıç tarihine kısa bir süre kala iptal edilmesi takipçileri için üzücü bir haber oldu. 2010 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen organizasyon ilk defa bu yıl iptal edildi. İptal kararının en büyük nedeni Danimarka hükümetinin on kişiden fazla etkinliklerin yasaklanması olarak gösteriliyor. 30 Mart olarak belirlenen yasak kararının 13 Nisan’a kadar uzatılması sonucunda organizatörlerin başka bir karar alma seçeneği kalmadı.

Copenhagen Games CEO’su Zahid Butt yapmış olduğu konuşmasında şu sözlere yer verdi: “2010 yılından beri kesintisiz düzenlediğimiz Copenhagen Games oyunları bu yıl yapılamayacak. Ortaklar, oyuncular ve misafirlerimizin sağlığı için böyle bir karar alındı. Etkinliğin parçası olma konusunda desteğiniz için minnettarım. Copenhagen Games sizin sayenizde var. Bu kararı da sizler için alındı. COVID 19 salgını ile mücadele konusunda alınması gereken yerinde bir karardı. Sağlık daima önce gelir.”