Ana Sayfa PC Epic Games Store, 2 Korku Oyununu Ücretsiz Yaptı!

Epic Games Store, 2 Korku Oyununu Ücretsiz Yaptı!

261
0
Epic Games Store, 2 Korku Oyununu Ücretsiz Yaptı!
Epic Games Store, 2 Korku Oyununu Ücretsiz Yaptı!

Epic Games Store, haftalık ücretsiz oyun kampanyasına tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 2 adet oyun ücretsiz olmuştu. Cadılar Bayramı heyecanını dolu dolu hissettiren bu oyunlar, Layers of Fear 2 ve Costume Quest 2’ydi. Popülaritesini hızla artıran oyun platformu, bu hafta da kullanıcılarına Cadılar Bayramı temalı ücretsiz oyunlar sunuyor. Bu hafta hediye edilen oyunlar ise, filmi ve oyunuyla birçok kişinin ödünü koparmayı başarmış olan Blair Witch ve geçmişten günümüze kadar ulaşmayı başarmış, yine filmleriyle pek çok kişiyi etkisi altına alan Ghostbusters: The Video Game Remastered oldu.

Blair Witch ve Ghostbusters: The Video Game Remastered oyunlarını ücretsiz olarak kütüphanenize eklemek için 5 Kasım saat 18.00’e kadar vaktiniz var. Epic Games Store üzerinden oyunu kütüphanenize eklediğiniz takdirde sonsuza kadar sizin olacak. Bu kampanya boyunca elde ettiğiniz diğer oyunlar gibi bunu da dilediğiniz gibi oynayabileceksiniz. Oyunları bilgisayarınıza yükleyebilmek için ilk olarak Epic Games istemcisini indirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Blair Witch

epic-games-store-2-korku-oyununu-ucretsiz-yapti

2019 yılının Ağustos ayında çıkış yapan oyun büyük bir başarı elde etti. İlk olarak PC ve Xbox platformlarında yayınlanan Blair Witch, Aralık ayında PlayStation 4 tarafında da yayınlandı. Geçtiğimiz yılın en dikkat çekici korku oyunu olan Blair Witch’in konusu, içinizde gerçek olabileceği şüphesini uyandırıyor.

1996 yılında Maryland eyaletinin yakınlarındaki Black Hills Orman’ında bir çocuk kayboluyor. Eski polis Ellis’in çocuğu aramak için olay yerine intikal etmesiyle oyun başlıyor. Bullet ismini verdiğimiz köpeğimiz de bu macera sırasında bizimle. Oyunun ilerleyişi açısından Bullet’ın mekanikleri önemli çünkü ilerleyebilmek için Bullet’la birlikte hareket etmemiz gerekiyor.

epic-games-store-2-korku-oyununu-ucretsiz-yapti

Oyunla ilgili olarak söylenmesi gereken en önemli şey yaratıkların peşinde koştuğunuz Resident Evil tarzında bir oyun olmadığı. Yaratıklardan kaçtığınız ve dedektiflik ögelerini bulunduran Outlast tarzı bir oyun. Çeşitli eşyalar var ancak bunları yaratık kovalamada kullanmayacaksınız. Birinci şahış bakış açısıyla oynadığımız oyunda kameranız ile ormanın derinliklerine daldığınız bir psikolojik korku oyunu.

Ghostbusters: The Video Game Remastered

epic-games-store-2-korku-oyununu-ucretsiz-yapti

Herkes tarafından sevilen ve eleştirmenlerden yüksek notlar almayı başaran Ghostbusters, video oyunuyla geri döndü. Hayaletlerin peşinde koşarak New York’u kurtarmanız gerekiyor. Nostaljik duygularla birlikte bu oyun, sizi ve ekibinizi oldukça eğlendirecektir.

Proton çantanızı bir kez daha sırtlanın ve hayaletleri avlamaya başlayın. Oyunun, orijinal filmlerin yazarları Dan Aykroyd ve Harold Ramis tarafından kaleme alınmış özgün hikâyesinde Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis ve Ernie Hudson gibi oyuncuların sesleri ve oyun içi tasvirlerini içerdiğini de hatırlatalım.