Ana Sayfa Espor ESL Pro League Season 8 Şampiyonu Astralis

ESL Pro League Season 8 Şampiyonu Astralis

483
0
ESL Pro League Season 8 Şampiyonu Astralis
ESL Pro League Season 8 Şampiyonu Astralis

ESL Pro League Season 8 Şampiyonu Astralis! Counter Strike: Global Offensive sahnesinin en başarılı takımlarından birisi olan Astralis, dün gerçekleştirilen ESL Pro League Season 8 Final karşılaşmalarında yine kazanan taraf olmayı başardı. Bu galibiyetin ardından Astralis takımı 250.000$’lık ödülü de kasasına koymuş oldu. Astralis finalde Team Liquid’i 3-1 geçerek kupaya uzandı.

Danimarka’nın Odense kentinde gerçekleştirilen turnuvada Nicolai ‘device’ Reedtz, turnuvanın en değerli oyuncusu seçilirken, takım olarak da Astralis 2018 yılının şüphesiz en başarılı takımı oldu.

Aynı zamanda Intel’in daha önceden açıkladığı Grand Slam turnuvalarında başarılı olan takımlara ekstra 1.000.000 dolar para ödülü vermesi sebebiyle, başarılı takımın bu turnuvadan alacağı ödülün toplamı 1.250.000$ olmuş oldu.

ESL Pro League Season 8 Şampiyonu Astralis!

Final Özeti

İki finalist ekip rakiplerini rahat bir şekilde geçerek 2-0’lık skorlarla final doğru emin adımlarla ilerledi. BO5 formatında oynanan karşılaşmada ise ilk harita seçimi Astralis tarafında Train olarak belirlendi. Karşılaşmanın ilk yarısını 4-11 geride tamamlayan Astralis, ikinci yarıda başa baş oynasada ilk haritadan Liquid galip geldi. İkinci harita seçimini yapan Liquid, harita olarak Mirage’ı belirledi. Bu karşılaşmaya yine 6-9 ile iyi başlayan Liquid, ikinci yarıda resmen Astralis tarafından süpürüldü ve 16-11 ile haritadan yenik ayrıldı. Seri 1-1 oldu ve üçüncü harita seçimi Inferno olarak Astralis tarafından belirlendi. Kendine gelen Astralis, ilk yarıda 10-5 ile önde kapattı. İkinci yarıda skor avantajını koruyan Astralis 16-11 galip gelerek skoru 2-1’e taşıdı. Dördüncü karşılaşma ise Liquid’in harita seçimi Dust2 oldu. Dust2’de ilk yarı 7-8 ile Liquid avantajıyla son buldu. Ancak ikinci yarıyı domine eden Astralis 16-10 ile şampiyonluğunu ilan etti.