Ana Sayfa Konsol GTA Vice City, Playstation Plus Hizmetinden Kaldırılacak

GTA Vice City, Playstation Plus Hizmetinden Kaldırılacak

90
0
GTA Vice City, Playstation Plus Hizmetinden Kaldırılacak

GTA Vice City, Playstation Plus hizmetinden 2023 yılı Şubat ayında kaldırılacak. Paylaşılan kaldırılacak olan oyunların listesinde, uzun yıllardır oynanan Grand Theft Auto da yer aldı.

Playstation üzerinde yer alan oyunların çevrimiçi oynanabilmesine ve özel içeriklere ulaşılmasına imkan sağlayan Playstation Plus hizmeti, önümüzdeki yıl için hizmet kapsamında yer almayacak oyunları paylaştı. Bu paylaşım ile birlikte GTA severleri üzen bir haber de geldi. 

GTA Vice City, Playstation Plus Hizmetinden Kaldırılacak

GTA Vice City The Definitive Edition, Playstation Plus’tan Kalkıyor!

Plastation Plus, her ay platforma yeni eklenecek ve kaldırılacak oyunları açıklıyor. Geçtiğimiz saatler içinde de 2023 Şubat ayı itibariyle platformdan kaldırılacak oyunlar açıklandı. Playstation, GTA Vice City The Definitive Edition’ı oynamak isteyenler için oyunu, mağazada yer alan “oynamak için son şans” sekmesine ekledi. Böylece oyunun Playstation Plus hizmetinden kaldırılacağı kesinleşmiş oldu. 

Bu oyunun hizmetten kaldırılması, öne çıkan detaylardan biri oldu. Rockstar Games ve Playstation Plus, oyunun neden kaldırılacağı hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

2023’ün Şubat ayında Playstation Plus hizmetinden kaldırılacak olan oyunlar;

  • GTA Vice City – The Definitive Edition
  • Agatha Christie: The ABC Murders
  • The Book of Unwritten Tales 2
  • Rad Rodgers
  • SkyDrift Infinity
  • Sparkle Unleashed
  • The Turing Test
  • Sine Mora EX
  • Pure Farming 2018

Listede yer alan Pure Farming 2018 adlı oyunun bu platformdan kaldırılacağı tarih henüz belirli bir netliğe sahip değil. Bu oyun dışındaki oyunlar ise 21 Şubat 2023 tarihi itibariyle artık Playstation Plus’ta yer almayacak. 

GTA Vice City, Playstation Plus Hizmetinden Kaldırılacak

Bu üyeliğin sağladığı oyunların kütüphanelerinden kaldırılması, o oyunlara bir daha sahip olamayacağınız anlamına gelmiyor. İstediğinizbir oyunu Playstation Store üzerinden de satın alabilirsiniz. Satın aldığınız oyunlar kütüphanenizde kalıcı olarak kalır. Fakat Playstation Plus ile edindiğiniz oyunlar, bu hizmet üzerinden kaldırılması sonrası tekrar ulaşılamaz hale gelir. Bir oyunu satın almaktansa bu hizmeti terchi etmek daha avantajlı bir durum. Bir oyun fiyatına kıyasla tek bir üyelik ücretiyle birçok oyuna daha ucuza erişmenizi sağlıyor.

Playstation Plus’a veda edecek olan oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce GTA Vice City The Definitive Edition bu hizmetten neden kaldırıldı? Görüşlerinizi yorumlar kısmına bekliyoruz.