Ana Sayfa Espor Intel ESL Mumbai’de 300.000$ Ödüllü DOTA 2 Turnuvası Gerçekleştirecek

Intel ESL Mumbai’de 300.000$ Ödüllü DOTA 2 Turnuvası Gerçekleştirecek

418
0
Intel ESL 2019 Mumbai Dota 2 turnuvası

Intel ESL Mumbai ’de 300.000$ Ödüllü DOTA 2 Turnuvası Gerçekleştirecek! Dünya’nın en büyük e-spor şirketlerinden biri olan ESL ve NODWIN Gaming, Intel’in katkılarıyla ESL One Dota 2 turnuvasının yapılacağını duyurdu.

Turnuva 19-21 Nisan 2019 tarihinde Hindistan’ın Mumbai kentinde gerçekleşecek. Turnuvanın gerçekleşeceği 8.000 koltuk kapasiteli NSCI Dome, büyük ölçekli eğlencelere ve spor etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Hindistan’ın ilk büyük çaplı organizasyonu olacak şampiyonada, en iyi 12 Dota 2 takımı mücadele verecek ve 300.000 dolarlık ödül havuzundan payına düşeni alacak.

Intel ESL Mumbai 2019 turnuvasında direkt davet edilen 7 takım ve Avrupa, Kuzey Amerika, Büyük Çin ve Güneydoğu Asya bölgelerinde gerçekleşecek online elemeler sonucu kazanan 4 takım yer alacak. 16-18 Nisan’da 12 takımdan 8’i grup aşamasına yükselecek ve büyük NSCI Dome sahnesinde, binlerce DOTA hayranı önünde oynama şansı kazanacak.

ESL Kıdemli Başkan Yardımcısı Ulrich Schulze: “ESL One ekibi olarak tamamen yeni bir lokasyon olan Hindistan’da ilk ve en büyük DOTA 2 turnuvasını gerçekleştireceğimiz için sabırsızlanıyoruz.” dedi ve ekledi: “Hindistandaki e-spor pazarında büyük bir potansiyel görüyoruz ve partnerimiz NODWIN Gaming ile yerel sahnenin büyümesini ve daha da ilerlemesini dört gözle bekliyoruz.”

NODWIN Gaming Genel Müdürü Akshat Rathee: “Hindistan’a misafir olacak ESL One, e-spor dünyasında küresel bir saygıya sahip. Bu yüzden bu Dota 2 turnuvası ülke için gerçekten bir dönüm noktası olacak.” dedi. “NODWIN Gaming olarak Hindistan topluluğunun Dota 2 tutkusundan birkaç yıldır haberdarız. Bu toplulukla Hindistan’da buluşup dünyanın en iyi Dota 2 oyuncularıyla ESL One Mumbai 2019’da tanıştırmak bizim onlara bir hediyemiz olacaktır.”

Hindistan Intel Satış ve Pazarlama Grup Genel Müdürü Prakash Mallya: “E-sporda ve oyunda teknoloji lideri ESL’nin Uluslararası Teknoloji Partneri Intel olarak, Hindistandaki Dota 2 hayranlarına birinci sınıf bir oyun deneyimi yaşatacağız.” dedi.

Ayrıca turnuvaya Dota 2 cosplay yarışmaları gibi heyecanlı ve eğlenceli aktiviteler de dahil olacak. Seyirciler turnuva alanında takımlar ve profesyonel oyuncularla etkileşime girebilecek.