Ana Sayfa Espor İstanbul Wildcats, Akademi Ligi Şampiyonu!

İstanbul Wildcats, Akademi Ligi Şampiyonu!

374
0
İstanbul Wildcats, Akademi Ligi Şampiyonu!

İstanbul Wildcats, Akademi Ligi Şampiyonu!

League of Legends Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi alt organizasyonu olan League of Legends Akademi liginde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen final mücadeleleri ardından şampiyon belli oldu. Final mücadelesinde 1907 Fenerbahçe Espor Akademi karşısında 3 – 2’lik skor ile galip gelen İstanbul Wildcats, Akademi Ligi şampiyonu oldu.

Yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive Akademiyi geçen İstanbul Wildcats Akademi, Darkk Passage’ı eleyen 1907 Fenerbahçe karşısında zorlansa da galip gelmeyi bildi ve şampiyon olan taraf oldu. 5 maçın oynandığı final serisi kıyasıya mücadeleye ev sahipliği yaptı.

İlk maçta rakibi karşısında kontrolleri ele geçiren 1907 Fenerbahçe Espor Akademi başarılı bir performans sergiledi ve seride 1 – 0 öne geçen taraf oldu. 2. Maç orta koridorda kaderin belirlendiği bir oyuna dönüştü. Her iki tarafta kusursuza yakın bir oyun oynasa da maçın sonunda 33 dakikalık mücadeleyi kazanan İstanbul Wildcats Akademi oldu. 3. Maçta ilk kanı döken taraf İstanbul Wildcats Akademi olurken rakibine karşı başarılı sonuçlar alan ekip İstanbul Wildcats oldu ve bu oyun seride öne geçmeye yetti. Serinin dördüncü maçında 1907 Fenerbahçe Espor Akademi rakibine karşı iyi bir oyun çıkardı ve maçı uzatmaya götürdü. Ancak 5. Maçta ormancı rolünde aktif bir rota izleyen

İstanbul Wildcats rakibine karşı farkı her geçen dakika daha fazla açtı ve 30 dakika sonunda maçı kazanan taraf oldu.

Seride 3 – 2’lik skor ile galip gelmeyi bilen İstanbul Wildcats Akademi, League of Legends Akademi Ligi’nde şampiyonluğu da göğüslemiş oldu.