Ana Sayfa PC Quantic Dream Oyunları Steam’e Geliyor!

Quantic Dream Oyunları Steam’e Geliyor!

296
0
Quantic Dream Oyunları Steam'e Geliyor!
Quantic Dream Oyunları Steam'e Geliyor!

Quantic Dream tarafından geliştirilen ve 2018 yılında yayınlanan Detroit: Become Human ilk olarak PlayStation için yayınlanmıştı. PS4 özel oyunu olarak oldukça dikkat çeken oyun çıktığında pek çok oyuncunun beğenisini kazanmıştı. Oyunun elde ettiği bu başarıdan dolayı Epic Games önemli bir hamle yapmıştı. Yapılan bu hamleyle beraber oyun 2019 yılının başlarında Epic Games Store’a özel olarak PC platformuna da gelmişti. Şimdiyse oyunun Steam’e geleceği açıklandı.

Quantic Dream Oyunları

Çıkardıkları hikaye oyunlarıyla beğeni toplayan Quantic Dream ilk olarak Playstation özel oyunları geliştirmeye başladı. Ancak şirketin geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada oyunlarını artık yalnızca konsol tarafına değil, PC platformuna da getirmeyi amaçladıkları belirtildi.

Bu açıklamanın ardından Quantic Dream’in öne çıkan oyunları Beyond: Two Souls, Heavy Rain ve Detroit: Become Human oyunları kademeli olarak Epic Games Store’da yayınlandı. PC oyuncularının fazlasıyla ilgi gösterdiği bu oyunlar hikaye kurgusu ve oynanış tarzıyla türe olan açlığı bir nebze dindirmiş oldu.

3 oyunun da harika yapımlar olduğunu hatırlatarak işledikleri konulardan bahsetmemiz gerekirse:

Detroit: Become Human

quantic-dream-oyunlari-steame-geliyorDetroit: Become Human’da 3 farklı Android’in hikayesi anlatılıyor. Kara, Connor ve Markus adlı robotların insan davranışları sergilemesinin ve bunun sonuçlarının anlatıldığı oyunda insaniyetinizi sorgulayabilirsiniz. Önemli kararlar vererek hikayeyi kendiniz adına tamamen özelleştirmeniz mümkün. Bu sayede herkesin kendisine ait bir hikayesi ve özel anıları bulunabiliyor.

Beyond: Two Souls

quantic-dream-oyunlari-steame-geliyorEllen PAGE, Willem DAFOE’nin birinci sınıf Hollywood performansları ile geliştirilen benzersiz bir psikolojik aksiyon gerilim, Beyond: Two Souls™ ile Jodie Holmes’un ilgi çekici yaşamını oynayacak ve heyecan verici bir yolculuğa çıkacaksın. Gizemli bir varlıkla bağlantılı olarak olağanüstü güçlerle doğmuş olan Jodie farklıdır. Yapacakların, Jodie’nin tehlike dolu zorlu görevinde, gerçekten kim olduğunu bulmak için çıktığı yolculuktaki yürek burkan kaybı ile ilgili kaderini belirleyecek.

Heavy Rain

quantic-dream-oyunlari-steame-geliyorBu heyecan dolu psikolojik gerilimde dört farklı karakteri oyna. Bir sonraki adımını dikkatlice seç, çünkü vereceğin her kararın dramatik sonuçları olabilir.
Dört günlük gizem ve belirsizlikle birlikte, sadece “Origami Katili” olarak tanınan bir katil için aramalar başladı. Katil bu ismi, suç mahallerine bıraktığı katlanmış kağıtlardan dolayı aldı.
Dört karakterden her birinin kendi nedenleri var ve kendi yollarını takip ediyor. Onların eylemlerini yöneterek katilin kurbanlarına bir yenisini eklemesini önlemen gerekiyor. Bu hikayenin nasıl sona ereceği tamamen sana bağlı…
Oyunların demo versiyonları şu anda Steam’de yayınlandı. Tam sürümleri ise 18 Haziran tarihinde yayınlanacak. Buraya tıklayarak Detroit: Become Human, buraya tıklayarak Beyond: Two Souls ve buraya tıklayarak da Heavy Rain’in Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.