Ana Sayfa PC Riot Games Yeni Oyunu Ruined King için Müjde!

Riot Games Yeni Oyunu Ruined King için Müjde!

287
0
riot-games-yeni-oyunu-ruined-king-icin-mujde

Riot Games Yeni Oyunu Ruined King için Müjde! Riot Games geçtiğimiz aylarda yeni bir oyun için kolları sıvadığını belirtmişti. Haziran 2019’da Teamfight Tactics isimli oyunu çıkaran Riot Games, ardından Ocak 2020’de Legends of Runeterra kart oyununu çıkarmıştı. Ardından Haziran ayında Project A kodu ile tanıttığı oyun FPS türündeki Valorant oyunu olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise 2021 sonrası için 4 yeni oyun için daha çalışmaları sürdürdüğü ortaya çıktı.

Riot Games’in yeni çıkaracağı oyunlardan biri League of Legends MMORPG oyunu, bir diğer oyun League of Legends karakterlerinin yer alacağı dövüş oyunu, bir diğer proje hack and slash rogue-like türünde oyun. Son oyun ise Ruined King: A League of Legends Story. Darksiders oyunundan da bildiğimiz Airship Syndicate ile birlikte geliştirilen Ruined King ilk kez Worlds 2020’de duyuruldu. Sıra bazlı bir RPG oyunu olacak oyun League of Legends evreninde geçecek. Game Awards 2020’de oyuun ilk oynanış videosu da yayınlanmıştı. Bu videoya linkten erişim sağlayabilirsiniz.

riot-games-yeni-oyunu-ruined-king-icin-mujde-2

Oyunda League of Legends evreninden yer alacak 6 şampiyon açıklandı. Bunlar;

  • Miss Fortune, the Bounty Hunter
  • Illaoi, the Kraken Priestess
  • Braum, the Heart of the Freljord
  • Pyke, the Bloodharbor Ripper
  • Ahri, the Nine-Tailed Fox
  • Yasuo, the Unforgiven

Riot Games Yeni Oyunu Ruined King için Müjde! Playstation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC platformları için yayınlanacak oyun 2021 yılı içerisinde muhtemelen yaz aylarında bizlere sunulacak. Playstation 5 ve Xbox Series S / X platformları için ise yayınlandığı tarihten hemen sonra duyurulacak. Ruined King ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.