Ana Sayfa PC Rogue Company 20 Haziran’da Nintendo Switch’ten Kaldırılıyor

Rogue Company 20 Haziran’da Nintendo Switch’ten Kaldırılıyor

70
0
Rogue Company 20 Haziran'da Nintendo Switch'ten Kaldırılıyor

Oynaması ücretsiz olan Rogue Company’nin Nintendo Switch sürümü 20 Haziran’da kapanıyor.

First Watch Games ve Hi-Rez Studios bugün erken saatlerde Rogue Company’nin Nintendo Switch versiyonunun bu Yaz 20 Haziran’da kapanacağını duyurdu. Oynaması ücretsiz olan bu oyun, 2020 yılında piyasaya sürüldü. PC, PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch platformlarına çıkış yaptı.

Rogue Company’nin 20 Haziran’da Nintendo Switch’te kapanmasının yanında oyun içi satın alımların da bu ayın başlarında durdurulduğu açıklandı. Geliştiriciler, Rogue Company’nin Switch versiyonu için verdikleri desteğe son verdiklerini çünkü portun standartlarını karşılamadığını açıkladı. Ekip, Rogue Company’nin Nintendo Switch sürümünü kapatarak PC, PlayStation ve Xbox platformlarındaki Rogue Company’ye daha fazla kaynak ayırabilecek. Nintendo Switch oyuncuları, kapatma sonrasında Rogue Company’nin PC, PlayStation veya Xbox sürümlerine geçmeye karar verirlerse ilerlemelerini koruyabilmeleri için Hi-Rez hesaplarını bağlayarak hesaplarını taşıyabilecekler.Rogue Company 20 Haziran'da Nintendo Switch'ten KaldırılıyorHi-Rez Studios, Rogue Company’nin Switch versiyonunun fişini çekeceğini açıkladı.

Hi-Rez Studios, yayıncının “Switch portumuzun performansının standartlarımıza uygun olmadığını ve oyuncularımızın hak ettiği destek seviyesini sağlayamadığımızı fark etmesi” nedeniyle Switch versiyonunun fişini çekeceğini açıkladı.

Şirket, “Bu seçim kolaylıkla ya da topluluğumuzu düşünmeden yapılmadı” dedi, ancak Switch sürümünü oyunun diğer sürümleriyle birlikte etkili bir şekilde destekleyemeyeceğini belirtti:

“Bu kararın topluluğumuz üzerindeki etkisini anlıyoruz ve geçmişte Switch’e özgü çeşitli sorunlara geçici çözümler bulmak için özenle çalıştığımızı belirtmek isteriz. Ne yazık ki, önemli teknik ve süreç zorlukları bu platform için desteğe devam etmemizi engelliyor. Bunun Rogue Company için en iyi seçim olduğuna inanıyoruz.”

Rogue Company oyununun Switch versiyonundaki tüm oyun içi mağazalar kapatıldı ve Switch eShop satın alımları da “mümkün olan en kısa sürede” kapatılacak. Hi-Rez, oyunu oynamaya devam etmek isteyen oyunculara “Hi-Rez hesap bağlantısını kullanarak ilerlemenize başka bir platformda kaldığınız yerden devam etmenizi” tavsiye etti. Hi-Rez’in web sitesinde, farklı platformlardaki hesaplarınızı Hi-Rez hesabınıza nasıl bağlayacağınıza dair bilgileri içeren SSS bölümünü okumanızı öneririz. Bu ufak ayarlamayı yaparak, oyunu farklı platformlarda ilerlemenizi kaybetmeden oynamaya devam edebilirsiniz.