Sion’a Ses Veren Levent Ünsal Yaşamını Yitirdi!

  330
  0
  Sion'a Ses Veren Levent Ünsal Yaşamını Yitirdi!
  Sion'a Ses Veren Levent Ünsal Yaşamını Yitirdi!

  Ülkemizde yetişen başarılı sanatçılardan biri olan Levent Ünsal hayatını kaybetti. Biz oyuncular ise onu daha çok League of Legends oyunundaki Sion şampiyonunu seslendirmesiyle tanıyoruz.

  Tiyatrocu, radyo programcısı, oyuncu ve seslendirmen olarak tanıdığımız sanatçı geçtiğimiz Cumartesi günü geçirdiği bir kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Sihirdar Vadisi’nin koridorlarında terör estiren Sion’a ses veren başarılı isim için League of Legends Türkiye’den de bir taziye mesajı geldi.

  Biz de sanatçının ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

  Levent Ünsal Kimdir?

  Tiyatro ve sinema oyuncusu, radyocu, seslendirme sanatçısı Levent Ünsal, dün geçirdiği kalp krizi sonucu, 56 yaşında hayatını kaybetti.

  19 Nisan 1964 tarihinde doğan Levent Ünsal ülkemizin yetiştirdiği en başarılı isimlerdendir. Levent Ünsal, 1983-2002’de Ferhan Şensoy Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda görev alırken 1996’da ATV’de “Çürük Elma”, 1998’de TGRT’de “Tek mi? Çift mi?” isimli programları sunmuştu.

  1992 yılında özel radyoların yayın hayatına başlamasıyla Türkiye’nin ilk konuşan radyo programcısı olarak tarihe geçmiştir. Kent FM’de üstlendiği radyo program yapımcısı ve sunucu görevini başarılı şekilde sürdüren Ünsal, 1995’te Hür Fm, 1997-2004’te Best Fm, 2004’ten itibaren de NTV radyolarında farklı programların altına imza attı. Başarılı radyocu ayrıca 2005 yapımı “Pardon” adlı filmde de rol almıştı.

  Birçok ödül kazanan başarılı oyuncu, 2015’te “Kuş Kafesi” adlı oyunda sergilediği performansla Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri”nde “Komedi Erkek Oyuncu” ödülüne, 2014’te ise “Cyrano De Bergerac” adlı eserde canlandırdığı rolüyle “Yılın En Başarılı Komedi Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görülmüştü.

  Son olarak izleyenlerin büyük ilgi gösterdiği yerli animasyon filmi “Kral Şakir”de “Necati” karakterini seslendiren başarılı sanatçı, “Şahları da Vururlar”, “Üç Dahi”, “Cyrano De Bergerac”, “Karmakarışık”, “Kahraman Osman”, “Sona Erdi Abuzer Nasıl Kurtulur?” ve “Patron Kim?” oyunlarında rol almıştı.

  siona-ses-veren-levent-unsal-yasamini-yitirdi

   

  Levent Ünsal’ın oğlu Alp Ünsal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile babasının defnedildiğini duyurdu.

  “Merhaba… Dünden beri sizler gibi inanamıyorum olana, bitene. Canımın içi babam Levent Ünsal’ın cenazesi bugün Yenibosna Kocasinan Camii’nden öğle namazında kalkıp, Kocasinan Mezarlığı’na defnedilecektir. Gönül isterdi ki rutin koşullarda hep beraber acımızı paylaşalım ancak içinden geçtiğimiz salgın koşullarını da düşünerek cenazeyi çekirdek ailemizin katılımıyla kaldırma kararı aldık.

  Anlayış göstermenizi umuyoruz. Bu kötü günleri geride bıraktığımızda babam için, bana kalırsa onun da isteyeceği gibi sahneden bir anma ve uğurlama gerçekleştireceğiz. Lütfen sizler de evlerinizde kalın. Kalben yanımızda olduğunuzu biliyoruz. Bugün babamı onu nasıl anmak isterseniz öyle anın. Güzel günlerde hep beraber sarılarak onu anmak dileğiyle. İyi ki varsınız…”

  Sanatçının ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.