Ana Sayfa Espor VALORANT Twitch Rivals Turnuvasında Team wtcN İkinci Oldu!

VALORANT Twitch Rivals Turnuvasında Team wtcN İkinci Oldu!

344
0
VALORANT Twitch Rivals Turnuvasında Team wtcN İkinci Oldu!
VALORANT Twitch Rivals Turnuvasında Team wtcN İkinci Oldu!

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan VALORANT beta aşamasında dahi fazlasıyla ilgi görmüştü. Yüksek izlenme oranıyla dikkat çeken oyunun oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. İyi düşünülmüş pazarlama stratejileri sayesinde elde edilen bu büyük kitleyi kaybetmek istemeyen Riot Games, oyunun çıkışıyla birlikte VALORANT Twitch Rivals turnuvasını da duyurmuştu.

Sekiz farklı bölgede düzenlenen ve toplam ödül havuzunun 200 bin dolar olarak belirlendiği Valorant Twitch Rivals turnuvası sona erdi. Organizasyonda Avrupa 2 bölgesinde mücadele eden 4 Türk takımından yalnızca Team wtcN gruplardan çıkmayı başarabildi. Turnuvada bizi temsil eden diğer Türk takımları ise Mitrain, Unlost ve Alp TV’nin kaptanlığını yaptığı takımlar olmuştu. Onlar ise maalesef playoff aşamasını geçememişlerdi.

valorant-twitch-rivals-turnuvasinda-team-wtcn-ikinci-olduTeam wtcN takımını oluşturan 5 oyuncu wtcN, cNed, kerimhan, legoo ve rogu oldu. Team wtcN Orb, PAGO3 ve Sfory’nin bulunduğu grupta yer aldı. Bu gruptan 3 galibiyet alarak çıkmayı başaran ekip, çeyrek final aşamasında LotharHS ve takımına karşı mücadele etti ve galip gelmeyi bildi. Yarı final aşamasına adını yazdırmayı başaran temsilcimiz  Team IzakOOO ile karşı karşıya geldi. Team wtcN, Best of 3 (BO3) formatında gerçekleştirilen yarı final karşılaşmasında rakibine karşı sağladığı 2-0’lık üstünlük ile finale yükselmeyi başardı.

Final müsabakasında ise Duno ve ekibiyle karşılaşan Team wtcN’ın yüzü maalesef gülmedi. Üç maçlık final serisinin ilk maçından galip ayrılan taraf 13-4’lük skorla ne yazık ki Duno oldu. İkinci maçın oynandığı harita olan Split, maalesef aynı skor ile sonuçlandı. Bu sayede turnuvayı kazanan Duno oldu.

Tebrikler Team wtcN

valorant-twitch-rivals-turnuvasinda-team-wtcn-ikinci-olduTeam wtcN, performansıyla taraflı tarafsız herkesten takdir topladı. Valorant Twitch Rivals turnuvasında ikinci olarak çok önemli bir başarının altına imza attılar. Ayrıca takımda bulunan rogu’nun daha önce profesyonel bir League of Legends oyuncusu olduğunu ve vaktinin çoğunu ona ayırdığını düşünürsek oldukça iyi bir oyun sergilediğini söyleyebiliriz. Dikkat çeken isimler arasında bulunan bir başka oyuncu ise cNed oldu.

Ferit “wtcN” Karakaya turnuva sonrasında Twitter hesabı üzerinden şunları dile getirdi: “Rakip takım çok daha iyi hazırlanmış şekilde karşımıza çıktı. Elimizden geleni yaptık. Başaramadık ama çok iyi dersler çıkardık. Umarım gelecek turnuvalarda bir Türk takımı bu tarz önemli turnuvalarda şampiyon olur. Seviliyorsunuz”

Bu başarılarından dolayı onları tebrik ederiz. Umarız sonraki turnuvalarda birinciliği kazanarak bizleri de gururlandırabilirler.