Ana Sayfa Mobil 2022 Yılında Öne Çıkan Mobil FPS Oyunları

2022 Yılında Öne Çıkan Mobil FPS Oyunları

105
0
2022 Yılında Öne Çıkan Mobil FPS Oyunları
2022 Yılında Öne Çıkan Mobil FPS Oyunları

2022 Yılında Öne Çıkan Mobil FPS Oyunları! Android ve iOS oyun piyasasında en iyi FPS oyunlarını, oyuncular oldukça sık bir şekilde aramakta. Özellikle sektörün genişlemesiyle birlikte ortaya çıkan gelişmeler, daha kaliteli oyunları da bizlere sunuyor. Geçen seneye kıyasla yüzde 12‘lik büyüyen sektör, oyuncuların da elini kuvvetlendiriyor. Bu yazımızda iki platformda da olan en popüler 10 oyunu sıraladık.2022 Yılında Öne Çıkan Mobil FPS Oyunları

  1. Shadowgun War Games – Ücretsiz

Mobil platformlardaki en iyi FPS oyunları listemizin ilk sırasında Shadowgun War Games. Beşer kişiden oluşan iki takım olarak oynanan oyun, özellikle Valorant ve Overwatch‘a benziyor. Mobil oyun piyasasının önemli yapımlarından olan Dead Trigger’ı yapan ekibin geliştirdiği oyun, iki platformda da 10 milyonu aşan indirme sayılarına sahip.

  1. Infinity Ops – Ücretsiz

En iyi FPS oyunları listemizin en yeni üyelerinden olan ve 2020’de piyasaya sürülen Infinity Ops, aslında farklı bir ismi vardı. Daha sonra geliştirici ekibin yeniden markalaştırdığı yapım oyuncuların beğenisini kazandı. Oyun, özellikle bilim kurgu ögelerini iyi derecede kullanmasıyla popülerleşti.

  1. Dead Effect 2 – Ücretsiz

Listemizin hikayeli oyunlarından olan Dead Effect 2, rakiplerine kıyasla daha farklı bir deneyim sunuyor. Korku ve rol yapma ögelerini harmanlayan oyun, isim olarak da Dead Space ve Mass Effect‘ten ilham almış PC versiyonu da mevcut olan oyun, farklı havasıyla bir şansı hak ediyor.

  1. Into the Dead 2 – Ücretsiz

Mobil oyun piyasasında ilk yapımıyla adını duyuran seri, Into theDead 2 ile kaldığı yerden devam ediyor. Zombilerin arasında koştuğunuz ve aynı anda silah kullandığınız oyun, pek çok farklı seçimleri de mevcut. Oyuncular tarafından 10 milyondan fazla indirilen yapım, bedava.

  1. NOVA Legacy – Ücretsiz

NOVA serisi, mobil oyun piyasasının en popüler markalarındandır. Uzun zamandır platformlarda liderliğini koruyan oyun, çok oyunculu özelliği ile dikkat çekiyor. Bedava olan NOVA, tam 50 milyonu aşan indirme sayısına sahip.2022 Yılında Öne Çıkan Mobil FPS Oyunları

  1. Modern Combat 5 – Ücretsiz

Mobil oyun piyasasındaki FPS oyunlardan bahsediyorsak, Modern Combat 5‘ten bahsetmeden geçemeyiz. 2014’ten beri piyasada varlığını sürdüren yapım 100 milyon indirmeyi geride bıraktı. Gameloft‘un en önemli markası haline gelen oyun, hem hikayeli hem de çok oyunculu moda sahip. Ek olarak oyunda Battle Royale modu var.

  1. Hitman Sniper – 2 TL

En iyi FPS oyunları listemizin tek ücretli yapımından bahsedeceğiz. Ünlü Hitman serisinin mobil platformlardaki versiyonu olan yapım, keskin nişancı odaklı özelliği ile dikkat çekiyor. Çok oyunculu olmasa da diğer oyuncularla puan üzerinden rekabet edebileceğiniz Hitman Sniper, aynı zamanda zombi modunu da sunuyor.

  1. Critical Ops – Ücretsiz

Critical Ops, mobil oyun sektöründeki Counter Strike eksikliğini gidermesiyle popülerleşmiş bir oyun. Oyuncuları 2 ayrı takıma ayıran ve hızlı bir oynama deneyimi sunan oyun, oyuncuların da beğenisini kazandı. Bedava olan Critical Ops, 50 milyon indirmeyi aştı.

  1. PUBG Mobile – Ücretsiz

PC ve konsol sektörünün önemli markalarından olan PUBG, mobilde de aynı popülerliğini koruyor. Milyar dolarlık yapım, yalnızca Google PlayStore‘da 500 milyon indirmeyi geride bıraktı.2022 Yılında Öne Çıkan Mobil FPS Oyunları

  1. Call of Duty Mobile – Ücretsiz

FPS oyunları denildiğinde Call of Duty serisinden bahsetmemek imkansız. Tek başına yaklaşık bir kategoriye öncülük yapan yapımın haliyle mobil sektörüne de dahil olması oldukça doğal. 2019’da piyasaya sürülen yapım, 100 milyonu aşkın indirme sayısı ile şaşırtıyor.