Ana Sayfa Konsol Horizon Zero Dawn, PC’ye de Çıkacak!

Horizon Zero Dawn, PC’ye de Çıkacak!

349
0
Horizon Zero Dawn, PC'ye de Çıkacak!
Horizon Zero Dawn, PC'ye de Çıkacak!

2017 yılının Şubat ayında PS4 için yayınlanan Horizon Zero Dawn oldukça beğeni toplamıştı. Guerrilla Games tarafından geliştirilen oyun PS4 Exclusive olma özelliğini de taşıyordu. Aksiyon/RPG türü oyun eleştirmenlerden de yüksek notlar almayı başarmıştı.

Son zamanlarda Horizon Zero Dawn ile ilgili etrafta dolaşan bazı söylentiler mevcuttu. Bu söylentiler oyunun PC’ye çıkabileceğiyle ilgiliydi. Pek çok farklı kaynaktan ortaya atılan bu iddia oyuncuları fazlasıyla heyecanlandırmıştı. Çünkü PS4 Exclusive bir oyunun PC’ye çıkması konsol tarihinde bir ilk olacaktı. Ancak ne oyunun geliştiricileri ne de Sony bugüne kadar söylentilerle ilgili resmi bir açıklama yapmamıştı.

Sony Söylentileri Doğruladı

horizon-zero-dawn-pcye-de-cikacak

Bugün yapılan bir açıklamayla söylentiler doğrulanmış oldu. Sony tarafından yapılan doğrulama oldukça önemli. Çünkü bu açıklamalar Sony’nin gelecek planlarına da ışık tutuyor. Playstation Worldwide Studios Başkanı Hermen Hulst, Playstation Blog verdiği bir röportajda söylentileri doğruladı. Röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Horizon Zero Dawn’ın bu yaz PC’ye geleceğini sanırım artık doğrulayabilirim. Yakın bir zaman içerisinde Guerilla’dan ve yeni stüdyo yöneticileri Michiel van der Leeuw, JB van Beek ve Angie Smets’ten daha fazla şey öğrenebileceksiniz” 

Sony’nin elinde oyun dünyasının büyük markalarından bazıları bulunuyor. God of War, Uncharted, Last of Us gibi önemli serileri elinde bulundurmasından dolayı bu gelişmenin ardından pek çok oyuncunun aklına ilerleyen dönemlerde farklı oyunların da PC’ye çıkıp çıkmayacağı geldi. Hults, röportajında akıllardaki soru işaretlerini de giderdi:

“Bence insanları PlayStation markasıyla tanıştırmak için yeni fikirlere açık olabilmek son derece önemli; böylece insanlara ne kaçırdıklarını gösterebiliriz. Ayrıca akıllardaki karışıklıkları gidermek için söyleyebilirim ki; birinci parti bir AAA oyununun PC’ye gelecek olması, tüm oyunların geleceği anlamına gelmez. Horizon, insanları PlayStation markasıyla tanıştırmak için çok uygun.”

horizon-zero-dawn-pcye-de-cikacak

Sony, rakibi olan Microsoft’un izinden gitmeyeceğini net bir şekilde dile getirmiş oldu. Kendileri için konsollarının her zaman birinci planda olduğunu dile getiren Hults, Horizon Zero Dawn oyununun yaz döneminde PC’ye çıkacağını da duyurdu. Horizon Zero Dawn Complete Edition sürümü PC’ye çıkacak. Oyunun çıkış tarihi ve ücreti ile ilgili net bilgi oyunu geliştiren ekip olan Guerrilla Games yetkilileri tarafından daha sonra açıklanacak. Ancak oyun için bir Steam sayfası açılmış durumda. Buraya tıklayarak oyunun Steam mağaza sayfasını ziyaret edebilirsiniz.