Ana Sayfa PC ROG Strix XG43UQ’nun Bu Ay Piyasaya Giriş Yapması Bekleniyor!

ROG Strix XG43UQ’nun Bu Ay Piyasaya Giriş Yapması Bekleniyor!

215
0
rog-strix-xg43uq-nun-bu-ay-piyasaya-giris-yapmasi-bekleniyor

ROG Strix XG43UQ’nun Bu Ay Piyasaya Giriş Yapması Bekleniyor! Dünyanın ilk HDIM 2.1 oyuncu monitörü Strix XG43UQ ile ilgili ASUS Republic of Gamers (ROG) geçtiğimiz ay bir duyuru gerçekleştirmişti. Dünyanın ilk HDIM 2.1 oyuncu monitörünün Haziran ayında Türkiye’de piyasaya çıkması bekleniyor. Strix XG43UQ 144 Hz kadar yenileme hızına sahip. Aynı zamanda da 1 ms hareketli resim tepki süresi (MPRT) ve 43 inçlik bir paneli bulunuyor. Ayrıca model Display Stream Compression (DSC) teknolojisine de sahip. HDIM 2.1 bağlantı noktası sayesinde oyuncuları için en yeni konsollarda 4K 120 Hz oyun deneyimi yaşatıyor.

rog-strix-xg43uq-nun-bu-ay-piyasaya-giris-yapmasi-bekleniyor-2

Muhteşem Özelikler Yeni ROG Strix XG43UQ’te

AMD FreeSync™ Premium Pro teknolojisi ise HDR görüntülerin gecikmeden ve akıcı bir şekilde sunulmasını sağlıyor. ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Senkronizasyonu (ELMB Sync) sayesinde değişken yenileme hızı teknolojisiyle çalışıyor. Bu sayede de gölgelenme ve bulanık efektleri ortadan kaldırıyor. Bu da akıcı bir oynayış sunuyor. Strix XG43UQ OLED TV’lerden üç kat yüksek seviyede ve 1000 nit maksimum parlaklığı bulunuyor. Aynı zamanda monitörün çift tonlu siyah beyaz kaplaması ve tamamen beyaz arka kapağı bulunuyor. Aura Sync aydınlatma teknolojisi ile Aura özellikli bileşenler ve çevre birimleri ile senkronize bir şekilde ışık efektleri sunuyor.

43 inç olan Strix XG43UQ monitöründe 144 Hz, 4K (3840 X 2160) panel mevcut. AMD FreeSync Premium Pro teknolojisi ile saniyede 144 kare hızda bile oldukça akıcı görüntüler oluşturuyor. Aynı zamanda ELMB ve değişken yenileme hızı teknolojilerini birlikte gerçekleştiren ASUS ELMB Sync özelliği de bulunmakta. Bu sayede oyun oynarken yüksek kare hızları ile yırtılma ve gölgelenme gerçekleşmeden net görüntüler elde ediliyor.